Dotaz

Text dotazu

Dobrý den, omouvám se, že ruším. Chci se prosím Vás zeptat, jak se bude postupovat v poznámce pod čarou u tohoto díla (odkaz https://books.google.cz/boo[…]v=onepage&q&f=false). Konkrétně ze str. 86 chci použít nějakou parafrázi ve své práci, ovšem autor na této straně uvádí jiného autora v závorce. Chci se tedy prosím zeptat, jestli mám citovat jen tohoto autora - Seifert nebo uvést v poznámce pod čarou také autora uvedeného v závorce. Předem Vám moc děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

pokud ve své práci hodláte odkazovat na autora nebo autory uvedené v závorce, je nutné ocitovat konkrétní dílo (resp. díla) autorů s uvedením citace.

Pokud budete citovat knihu Path To Inclusion, stačí odkázat pouze na příslušnou stránku, tj. s. 86. Tedy: SCHUCK, Peter, MÜNZ, Rained, eds. Path To Inclusion. New York: Berghahn Books, 1998, s. 86. ISBN 1-57181-091-9.

Použité zdroje

Světový katalog OCLC

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

Plzeň-město

Knihovna

Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje v Plzni

Datum zadání dotazu

06.06.2016 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu