Dostupnost studie

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je u vás k dispozici studie od doktora Johna Lilly, který kolem 70. let vydal studii ohledně působení ketaminu na sobě samém. Děkuji

Odpověď

Vážená paní (...),

děkujeme za Váš dotaz. John Cunningham Lilly (1915-2001) na sobě zkoumal vlivy LSD i ketaminu a prožité experimenty popsal ve svých studiích i vlastním životopise Vědec: metafyzický životopis. V této knize jsou popsány subjektivními prožitky experimentů a je doplněna i obrazovou přílohou (grafy, fotografie). V závěru této knihy je rovněž souhrn odborných článků a studií – celkem 125 záznamů. Pokud hledáte konkrétní článek/studii, je možné ji dohledat po prověření citace zde.

Ve SVK HK si můžete od daného autora zapůjčit tyto knihy:

LILLY, John Cunningham. Vědec: metafyzický životopis. DharmaGaia : Maťa, 2000, 258 s. : il. ; 21 cm. ISBN 80-85905-66-3. Signatura: 804 616 , umístění: volný výběr 3.NP, 159.92

LILLY, John Cunningham. Člověk a delfín. 2. vyd. Praha: Mladá fronta, 1968, 191 s. Signatura: 250 935, umístění: sklad (nutno objednat).

O daném zkoumání J. C. Lillyho také napsal článek Ladislav Hess a je dostupný online:

HESS, Ladislav. Psychedelické účinky ketaminu. Remedia : farmakoterapeutický dvouměsíčník pro lékaře a farmaceuty [online]. Praha: Medical Tribune CZ, 2016, 16(6), s. 614-616 [cit. 2022-01-10]. ISSN 2336-3541. Dostupné z: http://www.remedia.cz/Archiv-rocniku/Rocnik-2006/6-2006/Psychedelicke-ucinky-ketaminu/e-9o-9U-ha.magarticle.aspx

Použité zdroje

Primo SVK HK
LILLY, John Cunningham. Vědec: metafyzický životopis. DharmaGaia : Maťa, 2000, 258 s. : il. ; 21 cm. ISBN 80-85905-66-3.
HESS, Ladislav. Psychedelické účinky ketaminu. Remedia : farmakoterapeutický dvouměsíčník pro lékaře a farmaceuty [online]. Praha: Medical Tribune CZ, 2016, 16(6), s. 614-616 [cit. 2022-01-10]. ISSN 2336-3541. Dostupné z: http://www.remedia.cz/[…]/e-9o-9U-ha.magarticle.aspx