Dostupnost knihy Engatusados

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych získat knihu Engatusados (84-672-1543-7 (váz.) * 978-84-672-1543-4 (chyb.). Je to španělská mutace knihy Jiřího Záčka Kočkování, vydal ji Knižní klub spolu s nakl. Círculo de Lectores, S.A., Travessera de Grácia, 47-49, 08021 Barcelona. (www.circulo.es). Český originál znám a mám doma (katalogové číslo 183004, isbn 9788024212722).

Podařilo se mi ji najít v katalogu Národní knihovny, kde je v Konzervačním fondu, http://aleph.nkp.cz/publ/skc/003/93/09/003930912.htm; teď je katalog kvůli povodni mimo provoz.
Můj dotaz je: jak si mohu knihu půjčit? Meziknihovní výpůjčkou do Hradce? Nebo jenom prezenčně v Praze, případně vůbec?!?

Nejraději bych si tuto knihu koupila, ale na českém trhu jsem ji nenašla, a ze španělského nakladatelství mi napsali, že už ji nemají v katalogu=už ji neprodávají. A pan Žáček má už jen jediný výtisk pro svou potřebu.

Odpověď

      Kniha je skutečně pouze v konzervačním fondu Národní knihovny. To znamená, že je k dispozici pouze prezenčně a bude nutné si ji jet prohlédnout do Prahy do studovny národní knihovny. Informace o zpřístupňování jsou poskytovány u přepážky poradenské a informační služby v Hale služeb. Výpůjčka je výjimečně možná v souladu se zvláštními pravidly pouze ve studovně v Centrálním depozitáři Hostivař; věnujte, prosím, pozornost její provozní době. Doba expedice 1-3 dny;  je vhodné si na lince 55-108 (z Klementina), resp. tel. 281 013 108 ověřit, zda je jednotka připravena. U oddělení signatury V není záruka dostupnosti (disponibility) – vytvořena při strojové konverzi záznamů. Elektronické dokumenty (MGA, MM) – zpřístupnění ve Studovně společenských a přírodních věd v Klementinu (připravenost ověřit na l. 146 z Klementina, resp. tel. 221 663 146).
    Kontakt na Halu služeb, která Vám podá další informace je zde: http://www.nkp.cz/sluzby/dulezite-odkazy/studovny/hala-sluzeb