dostupné zdroje k tématu: Vztah environmentální politiky a politiky cestovního ruchu v ČR

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o dostupné zdroje k tématu: Vztah environmentální politiky a politiky cestovního ruchu v ČR. Dostupnou literaturu, webové stránky apod. Zkrátka vše, co se souvisí s výše uvedenými politikami. (v českém jazyce) Děkuji Vám.

Odpověď

Dobrý den,

v rámci služby Ptejte se knihovny Vám můžeme doporučit zdroje, ve kterých můžete vhodnou literaturu k tématu vyhledávat, popřípadě zmínit několik vhodných publikací, ale vypracovávání rešerší tato služba neposkytuje. Zpracování rešerše na určité téma je již službou placenou  a podléhá speciálním pravidlům (souhlas vedoucího práce apod. - více informací můžete nalézt zde: http://www.nkp.cz/sluzby/chci-sluzbu/knihy-a-clanky-na-vybrane-tema/sluzby/reserse ).

Vhodné dokumenty k tématu můžete vyhledávat v katalozích Národní knihovny, souborných katalozích či dalších licencovaných i nelicencovaných databázích, využít samozřejmě můžete i bibliografie uvedené v jednotlivých monografiích.

K dohledávání vhodné literatury můžete mimo jiné použít např.:

* Online katalog Národní knihovny ČR: http://aleph.nkp.cz/cze/nkc

* Souborný katalog ČR: http://aleph.nkp.cz/cze/skc

* Jednotnou informační bránu: http://www.jib.cz/

* Výběrovou článkovou databázi ANL : http://aleph.nkp.cz/cze/anl

* Využít můžete i licencovaných databází - pokud jste držitelkou platného čtenářského průkazu NK ČR jsou pro Vás dostupné následující online databáze: http://www.nkp.cz/katalogy-a-db/licencovane-db/prehled-lic-zdroju

Některé vybrané publikace k tématu (Online katalog NK ČR):

* MUSIL, Martin et al. Potenciál a zatížení oblasti cestovním ruchem v souvislosti s ochranou životního prostředí: oponovaná výzkumná zpráva pro veřejnou správu a další zainteresované subjekty. Vyd. 1. V Praze: Oeconomica, 2008. 105, [11] s. ISBN 978-80-245-1430-7.

* WOLF, Petr. Relace mezi politikou životního prostředí a ekonomickým rozvojem. Část A. Karviná: Slezská univerzita v Opavě, Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné, 2006. 224 s. Studia oeconomica: vědecké monografie Slezské univerzity v Opavě, Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné. ISBN 80-7248-389-7.

* Journal of environmental management & tourism [online]. Craiova, Romania: ASERS Ltd [cit. 2013-10-15]. Plné texty dostupné pro uživatele Národní knihovny ČR

* ZELENKA, Josef et al. Udržitelný cestovní ruch: management cestovního ruchu v chráněných územích. Vyd. 1. Hradec Králové: Gaudeamus, 2013. 327 s. Recenzované monografie; 29. ISBN 978-80-7435-244-7.

* GÖSSLING, Stefan, ed. a HALL, Colin Michael, ed. Tourism and global environmental change: ecological, social, economic and political interrelationships. 1st pub. London: Routledge, 2006. xi, 323 s. Contemporary geographies of leisure, tourism, and mobility. ISBN 0-415-36132-X.

* WILLIAMS, Peter, ed., HARRIS, Robert, ed. a GRIFFIN, Tony, ed. Sustainable tourism: a global perspective. Oxford: Butterworth-Heinemann, 2002. xvii, 311 s. ISBN 0-7506-8946-3.