doporučení knihy

Text dotazu

Dobrý den, hledám nějakou knihu, která by mě zaujala. Měl by to být román a trochu fantasy. Něco ve stylu Stephenie Meyer a J.K.Rowling. Spíše současná literatura. Jestli byste mi něco mohli doporučit, budu moc ráda. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

doporučit někomu knihy je velmi složité, neboť každého zaujme něco jiného (styl psaní, příběh, hlavní hrdinové, apod.).

Níže Vám tedy uvádíme webové stránky zabývající se fantasy literaturou, kde naleznete nejenom seznamy fantasy knih, ale také jejich recenze a v mnoha případech také stručné obsahy. Budete tak moci sama nejlépe posoudit, které knihy Vás zaujmou natolik, že je budete chtít i přečíst.

http://www.fantasyplanet.cz/

http://www.bookfan.eu/recenze/zanr/23  - recenze fantasy knih http://www.mfantasy.cz/

Dále Vám uvádíme odkazy na jednotlivé tituly, které jsou podobné příběhům od autorky Stephenie Meyer - většinou se jedná o mladé lidi s nadpřirozenými schopnosti a vyskytuje se zde svět nadpřirozených bytostí. Třeba Vás některá z nich zaujme.

http://www.bux.cz/knihy/83360-zavrzeny.html

http://www.databazeknih.cz/knihy/smecka-71093

http://www.databazeknih.cz/knihy/tygrovo-prokleti-tygrovo-prokleti-117774

Velmi pěkné jsou knihy s fantasy námětem od Terryho Pratchetta (http://cs.wikipedia.org/wiki/Terry_Pratchett, http://cs.wikipedia.org/wiki/Zem%C4%9Bplocha)  , snad by se Vám mohly líbit také, ačkoli se jedná o trochu jiný typ fantasy.  

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

20.12.2013 18:02

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu