Dokdo(Tokdo)/Takeshima

Text dotazu

Dobrý den, píšu esej o územním sporu mezi Koreou a Japonskem o souostroví Dokdo/Takešima. Byla bych Vám velice vděčná, kdyby jste mi mohli doporučit knihy a jiné zdroje, které by mi při psaní eseje mohli pomoci.

Předem Vám moc děkuji za Váš čas a přeji pěkný den.

Odpověď

Dobrý den,

níže Vám přinášíme výběrový seznam zdrojů k tématu územního sporu o souostroví Takešima.

Řadu literatury (v angličtině) je možné vyhledat např. v bázi Google Scholar (https://scholar.google.com/) zadáním klíčových slov např. Dokdo Takeshima conflict apod.

 

Zdroje k tématu lze též hledat před multivyhledávač Národní knihovny EDS, který prohledává volně dostupné databáze, katalogy apod. (http://eds.nkp.cz).

Přímo v katalogu Národní knihovny ČR se také nachází řada publikací k tématu. Některé dokonce k absenční výpůjčce. Vyhledání též pomocí klíčových slov (Takeshima, Japonsko AND Korea apod.).

 

Vhodný zdroj pro česky psané články je databáze Anopress (monitoring českého tisku). Jedná se o placený zdroj, který je dostupný např. na terminálech v Referenčním centru Národní knihovny ČR. Opět funguje jako vyhledávač se zadáváním klíčových slov. Např. při zadání hesla "Takešima" bylo vyhledáno v této databázi 57 článků (z posledních 5 let). K dispozici jsou zde plné texty těchto článků.

 

K tématu byla napsána také např. tato bakalářská práce, která na konci obsahuje poměrně rozsáhlý seznam použitých zdrojů:

PAVLÍK, Daniel. Územní konflikt Japonska a Jižní Koreje: Ostrovy Tokdo/Takešima [online]. Brno, 2010 [cit. 2019-12-11]. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/fxtov/. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Fakulta sociálních studií. Vedoucí práce Miroslav Mareš.

Obor

Geografie. Geologie. Vědy o zemi

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

10.12.2019 22:34

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu