Dohledání novinového článku: Každou středu, každý pátek...

Text dotazu

Dobrý den. Potřebovala bych dohledat novinový článek s názvem Každou středu, každý pátek, jedná se o svědectví bývalého politického vězně na oddělení III.C Drahomíra Kašpárka o věznici v Breslau (Wroclawi, Vratislavi). Součástí by měl být i obrázek s popiskem Věznice Breslau, vchod k popravišti + obrázek věrni zůstaneme Rudolf Olšovský a Bohumil Strnadl. Děkuji mnohokrát.

Odpověď

Vážená paní ...,

dohledání daného článku je v současné situaci a vzhledem k zadaným kritériím hledání příslovečné jehly v kupce sena. Národní knihovna v roce 2011 zrušila analytické zpracování článků, takže bez znalosti přesnějších indicií, jako je např. jméno autora či rok publikování článku, je bez nesmírné časové investice takřka nemožné. I přesto lze okruh potenciálních zdrojů článku zúžit, i když pouze teoreticky - vydání článku lze předpokládat buď v některém z lokálních periodik se vztahem k místu narození jak Drahomíra Kašpárka, tak i dalších jmenovaných (Rudolf Olšovský se narodil v Žilině u Nového Jičína), případně v okolí české strany hranic poblíž Vratislavi. Další možností je pak pátrat v periodikách, vydávaných českými skautskými organizacemi (kvůli členství všech jmenovaných v Junákovi).

Použité zdroje

https://sites.google.com/site/olsovskyweb/hrdina1/typicky

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Vojenský historický ústav - knihovna

Datum zadání dotazu

06.02.2017 18:19

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu