Dohledání ISBN u knihy

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych zjistila, jaké je ISBN u knihy, kterou ovšem nemám z CŘ, ale z USA. V knize kupodivu ISBN uvedeno není, což mi přijde velmi divné. Kniha se jmenuje The Loire, From Mont Gerbier-de-Jonc to the Atlantic, From source to the valley. Edice: Éditions de deux mondes, vydavatelství: Diffusion francaise, rok vydání 1959, autor Erlanger Philippe.

Odpověď

Dobrý den,

systém ISBN vznikl až koncem 60. let, Vaše kniha od Philippa Erlangera z roku 1959 jej tedy ještě přidělené nemá, z tohoto důvodu není ani uvedeno v knize.

Knihu můžete dohledat např. ve virtuálním katalogu Karlsruhe Virtual Catalog (http://www.ubka.uni-karlsruhe.de/kvk.html

), záznam z knihoven/systémů, které knihu zobrazí (např. Worldcat), neobsahuje číslo ISBN.

Více informací o ISBN získáte např. na adrese http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=weba_oma.html; odkaz na Mezinárodní agenturu ISBN naleznete zde http://www.isbn-international.org/.  V případě specifických dotazů ohledně ISBN se můžete obrátit na národní agenturu ISBN v ČR, kontaktní údaje naleznete opět v odkazu http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=weba_oma.html.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

21.12.2012 15:50

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu