Příjmení Kiss

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se dozvěděla jaký je původ a význam příjmení Kiss.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Kiss se nám bohužel nepodařilo dohledat. Zkuste se s dotazem obrátit na Jazykovou poradnu Ústavu pro jazyk český AV ČR (http://www.ujc.cas.cz/jazykova-poradna/zakladni-kontakty.html), kde by Vám jazykoví odborníci měli odpovědět.

Nejbližší podobu příjmení jsme našli Kisch, Kiš - původ z místního jména Chýše u Žlutic, něm. Chiesch, dříve Kisch, Kysch; též z maď. kis = malý.

Pokud by Vás zajímaly statistiky četnosti výskytu příjmení u nás, doporučujeme Vám stránky http://www.kdejsme.cz/ nebo http://www.nasejmena.cz/nj/cetnost.php.

 

 

 

Použité zdroje

MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Vyd. 2., upr. Praha: Agentura Pankrác, 2004. 229 s. ISBN 80-86781-03-8.

KOTÍK, Antonín. Naše příjmení: studie ku poznání příjmení českoslovanských, s ukázáním jejich hojnosti, rozmanitosti a namnoze zvláštního rázu a s pokusem o vysvětlení jich původu a smyslu. Nové vyd. V Praze: Nákladem Jana Kotíka, 1897. 288 s.

Obor

Jazyk, lingvistika a literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.01.2016 22:40

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu