Dobrý den, nevíte, prosím, po kom se jmenuje Prokopova ulice v Plzni?

Text dotazu

Nikde jsme nenašel, po kom a kdy byla Paromlýnská přejmenována na Prokopovu, dalo by se to, prosím, zjistit? Děkuji

Odpověď

Dobrý den,
Prokopova ulice byla pojmenována podle Prokopa z Plzně, husitského bohoslovce první poloviny 15. století a k přejmenování z Paromlýnské došlo v r. 1878.
Zdroje a jejich dostupnost jsou uvedeny níže:

Čekanová, Markéta. Víte, kde bydlíte?: encyklopedie ulic západních Čech. Starý Plzenec: FORMÁT, 1997. 58 s. ISBN 80-901453-8-8. [Prokopova ulice – s. 40]
ve fondu Studijní a vědecké knihovny v Plzni, signatura 391A62726

Denní zprávy: nové pojmenování ulic. Plzeňské listy. 1878, č. 59 (25. 7. 1878), s. 2.
text dostupný prostřednictvím digitální knihovny Kramerius z:
http://kramerius.nkp.cz/kramerius/PShowPageDoc.do?id=9399052