Dobrý den, mohu se zeptat, jestli existuje nějaký dochovaný pramen, který svědčí o tom, že knihovna v Chebu je nejstarší veřejnou knihovnou postavenou a stále fungující do dneška?

Text dotazu

Dobrý den, mohu se zeptat, jestli existuje nějaký dochovaný pramen, který svědčí o tom, že knihovna v Chebu je nejstarší veřejnou knihovnou v Čechách postavenou jako knihovna a stále fungující do dneška? Jsem knihovnice právě z Chebu, ale nějaký dokument, který by jasně nasvědčoval uvedené historické skutečnosti, se nám nepodařilo najít - navíc v celorepublikových souvislostech.
Děkuji za odpověď, budeme vděční za jakoukoliv maličkost

Odpověď

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz.

Bohužel se mi nepodařilo nic nalézt. Doporučuji obrátit se na tyto instituce: http://muzeumcheb.cz/, https://www.npmk.cz/, http://www.soaplzen.cz/soka-ch, kde Vám jistě dají erudovanější odpověď na Váš dotaz. Můžete také nahlédnout do této publikace: Cejpek, Jiří et al. Dějiny knihoven a knihovnictví. 2., dopl. vyd. V Praze: Karolinum, 2002. 247 s., [8] s. obr. příl. ISBN 80-246-0323-3.


Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní technická knihovna

Datum zadání dotazu

18.04.2019 14:38

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu