Dobrý den, chci se zeptat jak je to s elektronickou podobou knih a s jejich případným půjčením ?

Text dotazu

Dobrý den,
nejsem z HK a je to pro mě poměrně daleko, ale potřebovala bych si vypůjčit nějaké materiály ohledně psychologie. Bohužel bydlím v malém městě a tuto možnost nemám, proto se chci zeptat jestli si u vás lze stáhnout za poplatek či něco podobného nějakou odbornou literaturu v elektronické podobě, nebo jestli umožňujete jen klasické půjčení knih?
Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

půjčování e-knih umožňujeme pouze registrovaným uživatelům. Roční registrační poplatek činí 150 Kč pro dospělé a 50 Kč pro studenty. Poté si můžete půjčovat e-knihy z domova bez nutnosti návštěvy knihovny.

E-knihy půjčujeme prostřednictvím platformy eReading. Knihy lze číst na čtečkách eReading (START2, START3, 4 Touch Light), na telefonech a tabletech s operačním systémem Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz. Knihy, které lze půjčit ve formě e-knihy, naleznete v katalogu Carmen. Jedná se o knihy, které mají vpravo zelenou ikonku Půjčit E-knihu. Nicméně Vás musím upozornit, že v odborné literatuře není prozatím dostatečný výběr.

Více informací o půjčování e-knih naleznete zde: http://www.knihovnahk.cz/pro-verejnost/sluzby/pujcovani-e-knih

Pokud studujete vysokou školu, doporučila bych Vám, aby jste se obrátila na její knihovnu, kde mají jiné databáze odborných e-knih, než máme zde ve veřejné knihovně.

Obor

Informace o knihovně

Okres

Hradec Králové

Knihovna

Knihovna města Hradce Králové

Datum zadání dotazu

30.06.2017 19:43

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu