Kultura a globalizace

Text dotazu

Dobrý den,
neporadila byste mi, prosím, nějaké publikace na téma Kultura a globalizace?
Předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
Vaše zadání je příliš široké. Jen v katalogu Národní knihovny v knihách a elektronických zdrojích máme 114 výsledků. Zkusrte si sama pro sebe zadání více upřesnit a zpřesnění zadávat do libovolných vyhledávačů, které Vám vyjmenujeme.
Knihy - orientačně z báze NKC http://aleph.nkp.cz  - tedy katalogu Národní knihovny ČR:
BIRCH, David, SRIVASTAVA, Sanjay a SCHIRATO, Tony. Asia: cultural politics in the global age. New York: Palgrave, 2001. xiii, 225 s. ISBN 0-312-29376-3.
FUNG, Anthony Y. H., ed. Asian popular culture: the global (dis)continuity. 1st pub. London: Routledge, 2013. xiii, 274 s. Media, culture and social change in Asia; 31.ISBN 978-0-415-55716-0.
KVÁČA, Vladimír. Crossbreeding cultures: the culture gap in Sub-Saharan Africa. Praha: Oeconomica, 2008. 19 s. Faculty of International Relations Working papers, vol. II, 16/2008. ISBN 978-80-245-1468-0.
ANHEIER, Helmut K., ed., ISAR, Yudhishthir Raj, ed. a WATERMAN, Christopher Alan, ed. Cultural expression, creativity and innovation. 1st pub. Los Angeles: Sage, 2010. xxvi, 460 s. Cultures and globalization series; 3. ISBN 978-1-4129-2086-5.
HEGEMAN, Susan. The cultural return. Berkeley: University of California Press, 2012. 204 s. Flash points; 7. ISBN 978-0-520-26898-2.

Ze stejného výchozího místa se můžete podívat do báze ČNB, což je Česká národní bibliografie a hledat české práce na dané téma, případně se podívat do báze SKC, což je Souborný katalog českých knihoven, v němž naleznete české i zahraniční  knihy alokované v českých knihovnách.
Využijte též báze ANL, která se pro Vás může stát zdrojem citací článků. Dále doporučujeme portál Jednotné informační brány JIB na knihy a JIB+ na články (citace i plné texty) na adresách http://www.jib.cz a http://plus.jib.cz.
Citace článků i plné texty si můžete dohledat přes multivyhledávač NK ČR - EDS, odkaz: http://eds.nkp.cz.

Citace článků:
Petrila, L 2014, 'THE ROLE OF CULTURE IN THE EUROPEAN INTEGRATION PROCESS IN THE CONTEXT OF GLOBALISATION. A ROMANIAN CASE', Studia Universitatis Babes-Bolyai, Europaea, 60, 4, pp. 57-70, Central & Eastern European Academic Source, EBSCOhost, viewed 10 April 2015.
Arefyeva, N, & Alexandrova, E 2015, 'DOMINATION OF CULTURE AND ECONOMICS AS SOCIOCULTURAL PHENOMENA OF THE GLOBALISM', Actual Problems Of Economics / Aktual'ni Problemi Ekonomìki, 164, 2, pp. 8-14, Central & Eastern European Academic Source, EBSCOhost, viewed 10 April 2015.
Globální změny. Pachatel známý: lidstvo. GEO, 2009, 2, s. 40-42. ISSN 1801-3201.
NESBITT, Todd. Co znamená pro média globální vlastnictví?: nadnárodní vlastnictví médií a národní kultura. Literární noviny, 2005, 16(42), s. 7. ISSN 1210-0021. Dostupné také z: http://archiv.ucl.cas.cz/index.php?path=LitNIII/16.2005/42.

Pokud jste uživatelkou NK ČR lze Vám doporučit i plnotextovou databázi českých článků Anopress, která je dostupná v Referenčním oddělení NK ČR, anebo v Oddělení periodik a databázi Library press display, se kterou můžete pracovat z domova, pokud máte platný čtenářský průkaz naší knihovny. Jestliže budete potřebovat pomoc, rádi Vám v Národní knihovně pomůžeme.