Dobový tisk v Plzni v roce 1896

Text dotazu

Dobrý den, jaký vycházel regionální dobový tisk v Plzni v roce 1896?

Odpověď

Titul Nová doba je přístupný v digitalizované podobě (1896-1931/1945), ale pouze ve vnitřní síti SVK PK, jelikož podléhá autorskému zákonu a z tohoto důvodu také poskytujeme z digitálních faksimilií pouze papírové kopie. Pro studium Nové doby navštivte buď čítárnu časopisů, všeobecnou studovnu nebo speciální studovnu.

Plzeňský obzor (1892-1911) je pro uživatele dostupný na mikrofilmu v čítárně časopisů bez nutnosti předchozí objednávky.

Další tituly jako např. Plzeňské hospodářské noviny, Pilsner Zeitung, Pilsner Reform, Úřední list c. k. okresního hejtmanství a c. k. okresní školní rady v Plzni jsou dostupné pouze v papírové podobě a je nutné je objednat ze skladů do jedné ze studoven nebo jsou zpřístupňovány v badatelně - bližší údaje dostanete prostřednictvím našeho katalogu http://aleph.svkpl.cz.