Doba spánku

Text dotazu

Jak dlouho má spát 14-tiletý človek?

Odpověď

Dobrý den,

odpověď na Váš dotaz jsem našla na stránkách http://www.spokojenejsizivot.cz/clanek.asp?klic=918.

"Jaká je optimální doba spánku? Například novorozenec spí 23 hodin, starší člověk obvykle 5-6
hodin. Existuje individuální variabilita, dospělý člověk spí v průměru 7 hodin, 13-ti leté
dítě asi 9 hodin. Podle mnohých je špatné, když člověk spí soustavně méně než 6 hodin, stejně
jako 12 hodin a více. Minimální stejně jako maximální doba spánku je individuální, záleží na
pocitu odpočinutí. Lékaři ale varují, aby lidé nevěřili těm, kteří tvrdí, že spí 4 hodiny
denně a že to stačí."

Dále na www.fnkv.cz/kliniky/klinika_deti_a_dorostu/download/rust/RV7.doc je uvedena tabulka:

Průměrná doba spánku během vývoje dítěte:
14 let - 9 hodin spánku (vyjmuto z tabulky)