Doba pro vyzvednutí objednaných knih

Text dotazu

Dobrý den, objednala jsem si dnes několik knih ze skladu k vypůjčení, můžu si je však vyzvednout až v pondělí. Počkají tam na mě? Děkuji. Hezký den.

Odpověď

Dobrý den,

Knihy, které přinášíme ze skladu, čekají na výpůjčním pultu na vyzvednutí tři otevírací dny (včetně dne, kdy jsou ze skladu přineseny). Za jak dlouho je kniha od okamžiku objednání připravena, je vždy uvedeno u dané publikace v katalogu (sloupec "Sbírka/doba vyhledání") - tradičně jsou to 2 hodiny (hlavní sklady) nebo následující pracovní den po 13:00 (externí sklady).

Podrobně jsou jednotlivé lhůty rozepsány v příkloze ke knihovnímu řádu, kterou nalezente zde: https://www.vkol.cz/cs/dokumenty/knihovni-rad-v-plnem-zneni/prehled-lhut-vkol/clanek/prehled-lhut-vkol/