diplomové práce

Text dotazu

Dobry den, studuji v zahranici a potrebovala bych ke zpracovani sve diplomove prace precist diplomove prace studentu v Ceske republice (predevsim Praha), ktere se tykaji romanu soucasneho ceskeho spisovatele Milose Urbana. Kde a jak tyto diplomove prace vyhledat? Je mozna konzultace DP on-line? Dekuji.

Odpověď

Dobrý den, Univerzita Karlova, která nabízí nejvíce oborů zaměřených na sociální a humanitní vědy, má záznamy novějších kvalifikačních prací (bakalářské, diplomové atd.) zpracovány ve svém elektronickém katalogu (http://ckis.cuni.cz/F/?func=find-a-0&local_base=pppal). Univerzita také nabízí přístup k těmto pracím v digitální podobě prostřednictvím digitálního repozitáře ( http://repozitar.cuni.cz ), přístup je však umožněn pouze studentům a pracovníkům UK. Veškeré informace naleznete na adrese http://knihovna.jinonice.cuni.cz/KSV-166.html .

K Vašemu dotazu jsme se nám podařilo vyhledat pouze jedinou práci:
Prokop, Daniel. Miloš Urban kontra literární kritika [rukopis] . Vedoucí práce Anna Jonáková. Praha, 2007. 49 listů. Bibliografie na listě 46-49.

- práce je uložena ve Středisku vědeckých informací UK FSV, více informací byste nalezla přímo v katalogu.
Je také možné, že některé práce se z části Miloši Urbanovi věnují, mohou se však zabývat širší problematikou a v názvu ho nezmiňují (např. současný český román, čeští spisovatelé současnosti apod.) Pokud se však tyto informace v záznamu práce nevyskytují, je velmi obtížné práci dohledat.