Dílo V. Holana

Text dotazu

Dobrý den,
píšu seminární práci na sbírku Bolest od Vladimíra Holana. Můžete mi prosím doporučit vhodnou sekundární literaturu, která mi pomůže s rozborem této sbírky?

Děkuji za odpověď, pěkný den

Odpověď

Dobrý den.

KŘIVÁNEK, Vladimír: Vladimír Holan básník. Praha, Aleš Prstek 2010.

Str. 126-128 jsou věnovány sbírce Bolest

Další rozbory, komentáře a studie k dílu V. Holana:

GALMICHE, Xavier: Vladimír Holan bibliotékař Boha. Praha, Akropolis 2012.

JUSTL, Vladimír: Holaniana. Praha, Akropolis 2010.

BLAŽÍČEK, Přemysl: Sebeuvědomění poezie-nad básněmi V. Holana. Pardubice, Akcent 1991.

OPELÍK, Jiří: Holanovské nápovědy. Praha, Thyrsus 2004.

za studovnu Knihovny města Ostravy Marie Dostálová