Dílo Karla Hynka Máchy

Text dotazu

Dobrý den, nutně bych potřebovala nahlédnout do
díla Dílo Karla Hynka Máchy. Díl první, ed. fr. krčma, vydáno fr. borovský,
1928. Na internetových stránkách je informace, že je dílo digitalizovano. V
digitalni knihovne mi to vsak nic nenajde. Muzete mi prosim poradit?

Odpověď

Dobrý den,

elektronický katalog NK ČR (http://aleph.nkp.cz/cze/nkc ) opravdu u tohoto díla uvádí poznámku "digitalizace", což však znamená, že jeho digitalizace právě probíhá a z tohoto důvodu není možné ho vypůjčit. U dokumentů, které jsou již zdigitalizovány a zpřístupněny v systému Kramerius, je vždy v úplném zobrazení záznamu uvedeno "Digitalizovaný dokument" s odkazem na digitální knihovnu.

Druhý exemplář v el. katalogu je bohužel zařazen do Národního konzervačního fondu (NKF), který se běžně uživatelům nezpřístupňuje a jeho půjčování podléhá zvláštním pravidlům. Pokusili jsme se dohledat ještě další exempláře požadovaného díla v naskenovaných katalozích Katif (http://katif.nkp.cz ), kde jsme sice dva nalezli (Generální katalog I, skříň Luci - Marw, zásuvka Macek-Machak, čísla záznamů 718 a 719), nicméně oba jsou opět zahrnuty v konzervačních sbírkách, konkrétně v Šaldově knihovně. V případě, že se nejedná pouze o jediný exemplář ve fondu NK ČR, je možné tyto dokumenty zpřístupnit pouze na základě doloženého studijního zájmu o F. X. Šaldu (potvrzení vysoké školy nebo jiné vědecké instituce, případně doloženou relevantní publikační činností).

Souhrnné informace o podmínkách, za kterých lze dokument z konzervačních fondů NK ČR vypůjčit, jsou k dispozici na následujících stránkách - http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_konzervacni_fondy.htm  

Je možné, že právě v souvislosti s probíhající digitalizací jediného exempláře, který by bylo možné standardní cestou vypůjčit, by Vám mohl být exemplář z konzervačního fondu zpřístupněn (pravděpodobně z NKF). Informujte se, prosím, u informačního pultu v Hale služeb NK ČR (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_hala_sluzeb.htm ), kolegové Vás možná odkážou již přímo na Studovnu v Centrálním depozitáři Hostivař (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_cdh_studovna.htm ), kde jsou tyto fondy zpřístupňovány.

Pokud by Vám to pomohlo, v Souborném katalogu ČR (http://aleph.nkp.cz/cze/skc ) jsme nalezli i jiné knihovny, které mají dílo ve fondu: Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje (http://194.108.15.28/F/?func=find-c&local_base=PNAAL&ccl_term=ICZ=000305396 ), Krajská knihovna Františka Bartoše(http://www.kfbz.cz/katalog/zaznam.php?vers=9&lang=cze&detail_num=kpw01466647), Moravská zemská knihovna(http://aleph.mzk.cz/F/?func=find-c&ccl_term=IDN=000261809).

Dále jsme dílo nalezli také v katalogu Památníku národního písemnictví (http://78.80.0.12/i2/i2.search.cls?ictx=pnp&disprec=4&iset=1&pg=&xrecidx=pnp_un_cat*022241).

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

29.04.2011 13:40

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu