digitální referenční služby

Text dotazu

Dobrý den, existuje podobná služba jako služba Ptejte se knihovny i v angličtině? Tedy jestli něco podobného nabízejí i knihovny například v USA či jiné anglicky mluvící země. A pokud ne knihovny, lze nalézt pro anglicky mluvící země podobnou bezplatnou službu?

Odpověď

Vážený pane, podobnou službu dnes poskytuje řada velkých knihoven, naše služba koneckonců byla inspirována podobnými projekty v zahraničí. Některé z nich také uvádíme našich stránkách v rubrice Obdobné služby - Zahraniční služby
(http://www.ptejteseknihovny.cz/obdobne-sluzby/zahranicni-informacni-sluzby).
Pokud by vás zajímalo více, najdete v rubrice Užitečné odkazy několik článků o této službě a podobných službách.
Anglický termín pro tento typ služby zní reference service, popř. digital reference service. Zadáte-li jej do vyhledávače, najdete snadno řadu odkazů na tyto služby v anglofonní oblasti. Něco najdete i v tomto hesle Wikipedie (http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_reference_services).