Digitální knihovny - periodika - 19.století

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jake existuji digitalni knihovny, ktere maji ve svem fondu periodika z 19. stoleti, z dob Rakouska Uherska. Zda nekde existuje jejich seznam. Znam jen ty nejznamejsi (Kramerius, Anno, Europeana atd.). Kde bych mohla najit dalsi predevsim ceske,nemecke a rakouske digitalni knihovny s periodiky z tohoto obdobi? Predem dekuji za odpoved

Odpověď

Dobrý den, pokud jde o časopisy vycházející na území Rakouska-Uherska, najdete nejvíce v Krameriu a Anno. To hlavní patrně znáte, pokusíme se dát tipy na některé další projekty. Velkou digitální knihovnu má Francouzská národní knihovna a najdete tu věci nejen ve francouzštině: http://gallica.bnf.fr/. Na některé mezinárodní projekty najdete odkazy na našich stránkách: http://www.ndk.cz/projekty.
Na portálu o evropských knihovnách najdete sbírky jednotlivých národních knihoven - http://search.theeuropeanlibrary.org/portal/en/index.html, tedy nejen digitální knihovny, ale i jiné sbírky - seznam je třeba projít.
Doporučujeme vytipovat knihovny, které by vás mohly zajímat geograficky, popř. z jiného hlediska.
Konečně na portálu EZB (http://ezb.nkp.cz/) najdete rozsáhlý seznam elektronických a digitalizovaných časopisů z různých zdrojů. K některým je přístup licencovaný, některé jsou ale volně dostupné - v tom případě zvolte Adresář volně dostupných časopisů. Je tu uvedeno přes 20 000 volných časopisů, nejspíše tedy budete muset použít vyhledávání nebo omezení podle tématu.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

10.12.2009 16:20

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu