Digitalizace regionální sbírky pohlednic

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně digitalizace regionální sbírky pohlednic. Jaké kroky pro tento projekt jsou nutné? Mockrát děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

skenování znamená převod dokumentů do elektronické podoby, která je okamžitě přístupná koncovým uživatelům, ať se nacházejí kdekoliv. Digitalizace, indexace a využívání strukturovaného archívu významně přispívá k pružnějšímu sdílení dokumentů a informací. Dokumenty lze ukládat ve formátech běžně používaných aplikací nebo ve standardních formátech pro výměnu dat, například PDF, a to podle potřeb organizace nebo uživatelů.

Pokud jde o Vaši soukromou iniciativu, doporučujeme obrátit se na některou z níže uvedených firem :
http://www.oce.cz/Outsourcing/Sluzby/Digitalizace-dokumentu-a-vytezovani-dat
http://www.a-scan.cz/
http://www.profiscan.cz/digitalizace-dokumentu.php
http://www.firmy.cz/Vse-pro-firmy/Sluzby-pro-firmy/Vse-pro-firmy-Sluzby-pro-firmy-Administrativni-sluzby/Digitalizace-dokumentu

Jestliže jste z některé regionální knihovny, zkuste se v Národní knihovně obrátit na Odbor digitalizace, http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=weba_odbor_digi.htm.
Zároveň bychom Vás chtěli upozornit na existenci Autorského zákona č. 121/2000 Sb. (autorský zákon), http://www.nkp.cz/o_knihovnach/AutZak/Index.htm.
V souladu s tímto zákonem je nutné mít svolení autora (ů) snímků (maleb) anebo zákonných dědiců ke zveřejnění, jinak lze tuto sbírku využít pouze pro soukromé účely.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

03.01.2013 10:19

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu