digitalizace desek

Text dotazu

Dobrý den,
 vlastním velké množství šelakových desek z období první 1/4 20.st. I když mám starobylý gramofon, zdráhám se tyto desky na něm přehrávat vzhledem k těžké přenosce (zvuk vzniká mechanicky). Chtěl bych tyto dnes již zřejmě unikátní nahrávky převést na moderní záznamové medium – flash disk, CD nebo přímo na PC či MAC. Prosím o radu, jak tento záměr uskutečnit, pokud možno za přijatelnou cenu.
Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

kolegové z hudebního oddělení Vám doporučují tyto firmy, které poskytují takové služby:

https://www.digidata.cz/produkt/gramofonova-deska

https://www.prevodkazet.cz/?utm_source=Google&utm_medium=Adwords&utm_content=Audio&utm_campaign=Google%2BAdwords%2B-%2BAudio&gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAoKeuBhCoARIsAB4WxteUB9NbzCkntGog7nuqE3qreK8PqQeYJ3vxodYAU4bnJ3AutNEq-KIaAs3YEALw_wcB
https://www.myfilm.cz/sluzby/digitalizace-gramofonove-desky/?gclid=Cj0KCQiAoKeuBhCoARIsAB4WxtcWjdRp6tIQPHwMConDgWas0iU4UNR9jRDwfH0c-TA3lGBxlYkVyc0aAkTzEALw_wcB
https://digitalizace.cz/prevod-audiokazet-magnetofonovych-pasku-gramofonovych-desek/
Pokud byste si chtěl gramodesky digitalizovat sám, doporučují např. program Audacity.
Pokud budete mít ještě nějaké dotazy, obraťte se prosím přímo na kolegy z hudebního oddělení, e-mail pujcho@knihovnahk.cz.

Obor

Hudba

Okres

Hradec Králové

Knihovna

Knihovna města Hradce Králové

Datum zadání dotazu

12.02.2024 14:15

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu