Deutscher und Oesterreichischer Alpenvereinm, Gebirgsverein für das nördlichste Böhmen

Text dotazu

Nacházejí se v knihovně nějaké materiály o Deutscher und Oesterreichischer Alpenverein a Gebirgsverein für das nördlichste Böhmen? Hlavně mě zajímá: Sektion Haida u obou spolků.

Odpověď

Vážený pane, v našich fondech se nám mnoho k tématu zjistit nepodařilo, pouze publikace vydané německými turistickými spolky. Z nich by snad pro vás mohly být některé relevantní. Najdete je v katalogu Národní knihovny/bázi NKC (http://sigma.nkp.cz/F/). Do pole Všechny údaje zadejte: alpenverein or gebirgsverein . Zobrazí se 28 záznamů, které je třeba projít.

Je možné, že NK má ve fondech i další publikace - tyto starší věci ale nejsou elektronicky zkatalogizované a bez znalosti autora (popř. názvu) je obtížné je vyhledat. V lístkovém předmětovém katalogu se bohužel nepodařilo nalézt nic.

Doporučujeme vám dva zdroje. jednak autoreferát disertace, pojednávající o historii turistiky v českých zemích (http://www.ftvs.cuni.cz/doktorske_sk/obhaj/Kaspar.doc), kde je obsáhlá bibliografie i německých pramenů.
A dále Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci (http://www.kvkli.cz/cz/index.php), která má speciální fondy sudetik a kromě toho je krajskou knihovnou pro dotyčný region. V katalogu této knihovny už podobným způsobem najdete více, kromě toho doporučujeme vznést přímo dotaz.

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

06.10.2008 15:11

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu