Dětské instituce před 2. světovou válkou

Text dotazu

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda v Ostravě před 2. světovou válkou fungovaly nějaká zařízení pro děti předškolního věku (dětské domovy, sirotčince, nalezince). Mohla bych poprosit o konkrétní příklady?
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den.

V příloze zasílám článek, který jsem objevila na internetu. Článek se týká založení kojeneckého ústavu v Ostravě.

Dále ve fondu našeho regionálního oddělení se nachází kniha, která také pojednává o sociální a zdravotní situaci na Ostravsku:

BOXAN, Jan: Sociální a zdravotní dílo na Ostravsku - kniha se půjčuje jen prezenčně v prostorách studovny Knihovny města Ostravy

nebo

VELKÁ Ostrava-obraz jejího vzniku, vývoje a významu až do roku 1925. - v knize je kapitola s názvem Sociální péče a zdravotniczví ve Velké Ostravě na str. 69-74.

Použité zdroje

katalog KMO, internet

Přílohy