Dětřich z Hradce

Text dotazu

Dobrý den, jsem studentka a hledám něco k tématu olomoucký biskup Dětřich z Hradce. Bohužel k tomuto tématu nemůžu najít vhodnou literaturu, a proto bych se chtěla zeptat, jestli byste mi nějakou literaturu nemohli doporučit.

Odpověď

"Dětřich z Hradce, třetí syn Vítka ze Hradce, věnoval se stavu duchovnímu a stal se r. 1281 po smrti Brunona ze Schaumburka biskupem Olomuckým. Co takový zemřel 10. října 1302, zanechav po sobě památku muže spravedlivého a o svou diecesi pečlivého."
In: Riegerův slovník naučný, 1862, díl 2, s. 153.

Další literatura:
Šebánek, J.: Studie o kanceláři Dětřicha biskupa olomouckého (1281-1302). - In: Časopis matice moravské, 1926, roč. 50, s.171-275.

z Hradce, Dětřich. - In: Buben,Milan M.: Encyklopedie českých a moravských sídelních biskupů. Praha 2000. S.112.

Dětrich. - In: Katalog moravských biskupů. Olomouc 1977. S. 64.