Detonační rychlost pyrotechnické slože

Text dotazu

Přeji hezký den.
Jsem student oboru bezpečnostního inženýrství a píši semestrální práci na téma "Vlastnosti výbušnin a některých pyrotechnických složí". Potřeboval bych prosím vědět, jaká je asi tak hodnota detonační rychlosti pyrotechnické slože o složení 70% chloristan draselný + 30% hliníkový prášek (v případě její exploze, např. u silných petard, kulových pum, apod.). Dlouho jsem pátral různě po internetu, ale bohužel jsem detonační rychlost této slože nikde nenašel. Děkuji Vám pěkně za Vámi věnovaný čas a ochotu.

Odpověď

Dobrý den,

standardně se zabýváme pouze obory historie a lingvistika, nicméně během rychlého průzkumu jsme na internetu nalezli volně dostupnou tabulku s různými detonačními rychlostmi. Pro Vámi uvedený "bleskový prášek" (Potassium perchlorate aluminium mixture) se udává rychlost cca 4600 m/s.

Použité zdroje

https://en.wikipedia.org/[…]/Table_of_explosive_detonation_velocities

Obor

Technika, technologie, inženýrství

Okres

Praha

Knihovna

Knihovna Akademie věd České republiky

Datum zadání dotazu

09.05.2024 11:06

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu