Detektorem kovů byly nalezeny různě veliké kroužky z nemagnetického materiálu, asi bronzové. Vedu spor, zda-li se může jednat o prostředky k placení zboží před používáním mincí.

Text dotazu

Kroužků je dvanáct, průměr od 15 do 50 milimetrů, nalezeny v katastru jedné obce.

Odpověď

Dobrý den,

 

na základě strohé zprávy, že se jedná o kovové kroužky velké od 15 do 50 milimetrů, opravdu těžko může kdokoli vyhodnotit, o jaký typ nálezu jde. S detektorem kovů lze totiž narazit skutečně na cokoliv - od různého druhu odpadu až k archeologicky hodnotným předmětům. Informace o možném postupu při určování podobných nálezů můžete získat např. na diskuzním fóru nadšenců pro hledání s detektorem kovů: https://www.lovecpokladu.cz/forum/hledani/lovci-historie. Na stejném webu najdete také rozcestník s adresami archeologických institucí v ČR, na které je možné se zkusit obrátit s prosbou o znalecký posudek: https://www.lovecpokladu.cz/rozcestnik. Připravte se ovšem na to, že pro spolehlivé posouzení povahy nálezu nebude stačit jen jeho obecný popis.

Obor

Umění, architektura, muzeologie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

29.01.2018 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu