Detektivky

Text dotazu

Dobrý den,
jsem fanouškem nynější britské autorky detektivek ANN GRANGER. Mám již od ní ale vše přečtené. Jde o to, že jsou to detektivky bez přímo popisovaného násilí, jakoby staromódní, prostě stará dobrá Anglie, klidné oddechovky ...
Nemáte zkušenosti s podobným autorem, z této sorty nenásilných detektivek?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

k Vašemu dotazu můžeme například doporučit následující autory a jejich díla :

* DOYLE, Arthur Conan. Studie v šarlatové : Podpis čtyř

* CHESTERTON, G K (Gilbert Keith). Otec Brown : nenápadný detektiv prozřetelnosti

FRANCIS, Dick. Poslední šance.

SAYERS, Dorothy L (Dorothy Leigh). Mrtvola nutná

* James, P.D. Vím, že jsi vrah

GALBRAITH, Robert. Volání kukačky

COSTELLO, Matthew J (Matthew John). Vraždy v Cherringhamu, Mrtvá v Temži

CHRISTIE, Agatha. Mrtvá v knihovně

BEATON, M C. Agatha Raisinová a zločin na ostrově