"Deset let v ČsOL"

Text dotazu

Dobrý den,
snažím se nalézt záznam o knize/brožuře s názvem "Deset let v ČsOL". Měla vyjít v roce 1932. Týká se legionářů sloužících toho času v četnictvu. Jedinou zmínku o této knize jsem našel v Národním Osvobození 19.5.1932, č.41. DSMO, NK, MZK ani jiné internetové databáze nebyly schopny záznam najít.
Pomůžete mi prosím v pátrání či objasnění, jestli kniha skutečně vyšla (a nebo třeba pod jiným názvem)?
Děkuji.

Odpověď

Vážený pane,

v příloze Národního Osvobození č. 41 z 19. května 1932 se uvádí že brožura má teprve vyjít. Zda k tomu skutečně došlo, a pokud ano, pod jakým názvem skutečně vyšla ovšem zůstává otázkou. Každopádně jsme prověřili v Souborném katalogu ČR i v katalogu naší knihovny všechny tituly s tématikou četnictva, které vyšly mezi lety 1932-1938 a nenalezli jsme žádný dokument, který by tématikou odpovídal brožuře avizované v Národním Osvobození. S ohledem na tuto skutečnost se jeví jako nejpravděpodobnější, že avizovaný titul nejspíš nikdy nevyšel.

Použité zdroje

Souborný katalog ČR
Katalog Knihovny VHÚ Praha