Dennice Varšavská

Text dotazu

Dobrý den, má otázka se týká autora či autorky - Dennice Varšavská. V lexikonu české literatury jsem nic nenašla, proto soudím, že se jedná o pseudonym. Zajímalo by mě, kdo se tedy pod tímto pseudonymem skrývá. Předem děkuji, za potřebné info.

Odpověď

Dobrý den,

osobu se jménem Dennice Varšavská se nám nepodařilo dohledat v žádném nám dostupném zdroji. Pod pseudonymem Varšavská publikovala Marie Dolečková (roz. Krhovská) - učitelka a beletristka, která přispívala také do Besedy, Času a Lidových novin. Podepisovala se ovšem M. Varšavská.

* VOPRAVIL, Jaroslav Stanislav. Slovník pseudonymů v české a slovenské literatuře : (anagramů, kryptonymů, značek, jmen původních, přijatých, dvojitých, polatinštělých atd.). Praha : Státní pedagogické nakladatelství, 1973.

* Databáze národních autorit NK ČR (http://aleph.nkp.cz/cze/aut)  

Jméno Dennice Varšavská není dohledatelné ani v Online katalogu Národní knihovny ČR (http://aleph.nkp.cz/cze/nkc) , Souborném katalogu ČR (http://aleph.nkp.cz/cze/skc) , Článkové databázi ANL (http://aleph.nkp.cz/cze/anl ) či databázích Ústavu pro českou literaturu AV ČR (http://www.ucl.cas.cz/cs/databaze/bibliograficke-databaze) .

Bude se tedy pravděpodobně jednat o příležitostného autora článků, které nejsou uvedeny ve výše zmíněných zdrojích. V našem pátrání by nám mohly pomoci další zpřesňující informace, např. - pod čím je autor(ka) podepsána, zdroj Vašich informací apod.

Obor

Jazyk, lingvistika a literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

09.12.2010 09:32

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu