denní tisk 1960-1980

Text dotazu

Prosím o sdělení, zda v letech 1960 - 1990 vycházel denní tisk i v neděli.

Odpověď

Dobrý den,

v dostupných bibliografických zdrojích (katalogy, databáze, bibliografické soupisy) se vyskytuje údaj o periodicitě, ovšem nedá se přesně určit, zda deníky vycházely i v neděli. Nejvíce údajů se nachází v bázi PER Moravské zemské knihovny v Brně - http://www.mzk.cz , kde je uvedeno v poli Periodicita např. u
Rudé právo - deník, od roku 1968: 6x týdně, nevycházel v neděli Svobodné slovo - deník, od r. 1968: 6x týdně, nevycházel v neděli Práce - deník Zemědělské noviny - 6x týdně, nevycházel v pondělí, od roku 1969 nevycházel v neděli Mladá fronta - deník, od r. 1966 nevycházela brněnská mutace v pondělí, od r. 1968 6x týdně, nevycházel v neděli Lidová demokracie - deník, od roku 1969: 6x týdně

Aby bylo možné odpovědět přesně, je nutné se podívat a ověřit tyto údaje přímo v periodiku. Pokud máte o tuto placenou službu zájem, napište na tuto adresu Váš souhlas s podmínkami NK ČR, výběr konkrétních periodik, ve kterých má být ověření provedeno, upřesněte roky (do 1980 nebo 1990?) a také uveďte adresu, na kterou Vám bude zaslána složenka k zaplacení služby - informace o ceně - viz ceník http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_cenik.htm - odst. 8.4 .