den mládeže

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je v nějaké publikaci zpracován Den mládeže roku 1943 při organizaci Kuratoria pro výchovu mládeže. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

před nedávnem jsme zpracovávali dotaz na Kuratorium pro výchovu mládeže, viz odkaz v uložišti (archivu) služby Ptejte se knihovny na www.nkp.cz

http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/2013/kuratorium.

V elektronickém katalogu Národní knihovny ČR jsou tyto dva bibliografické záznamy knih, viz níže

     Den mladeze 1943 = [Tag der Jugend 1943 / usporadano a] vydano Kuratoriem pro vychovu mladeze v Cechach a na Morave. -- I. vydani. -- Praha : Orbis, 1943 (Orbis). -- 15 - [iv] s. : il. ; 27 cm

     ISBN (Broz.)

     S 43 obrazky

     Signatury: 54 D 008869

     Cislo zaznamu:         2

     [C.zaznamu: 000812839]

     Richtlinien fur den Jugenddienst = Smernice pro sluzbu mladeze. -- Prag : Kuratorium fur Jugenderziehung in Bohmen und Mahren, 1943 (Orbis). -- 67, [I] s. ; 8

     Cesky text

     Signatury: 54 K 15025

Den mládeže 1943 je zdokumentován i v dobovém tisku. Články lze najít v Národní digitální knihovně, systém Kramerius, na www.nkp.cz. Plné texty lze číst v Národní knihovně ČR denně kromě neděle od 9 do 19 hodin.

Na internetu je několik odkazů popisujících nebo aspoň zmiňujících Den mládeže 1943, např.:

http://nassmer.blogspot.cz/2013/08/den-mladeze-1943.html

Lukáš Beer:  Den mládeže 1943

Leoš Nikrmajer: Činnost a úkoly Kuratoria... (2006)