dělení alkoholových závislostí

Text dotazu

Zajímala by mě charakteristika alkoholových závislostí typu alfa, beta, gama, delta - co jednotlivé typy charakterizují. Děkuji

Odpověď

Dobry den,

strucnou charakteristiku zavislosti na alkoholu a dalsi uzitecne odkazy uvadi na webu prace Alice Prokopove Drogy a drogova zavislost (viz.
http://www.ped.muni.cz/whealthedu/New_web/krvz_soubory/DOPLNKY/ke_stazeni/zavislost_op.doc).

Typy alkoholové závislosti
. Typ alfa dočasná psychická závislost
. Typ beta nadměrné, ne však pravidelné pití, pití víkendové, příležitostné, společenské
. Typ gama ztráta kontroly nad alkoholem, časté středně těžké až těžké omámení
. Typ delta "ani střízlivý ani opilý", "trvalá impregnace"
. Typ epsilon kvartální pití, periodické pijácké excesy, "šňůry"

Pokud byste potrebovala odbornejsi vysvetleni problematiky, obratte se na pracovniky v nektere z poraden pro drogovou zavislost.