Děkani hradecké pedagogické fakulty

Text dotazu

Dobrý den, potřebuji se dozvědět toto:
1) Kdy prof. Josef Švarc převzal děkanskou funkci po svém předchůdci prof. Františku Krejčím? Bylo to v roce 1975 nebo až v následujícínm roce?
2) Kdo vystřídal po sametové revoluci v této funkci prof. Olgu Ducháčkovou?
3) Kdo působil jako děkan PdF v období, kdy byl rektorem VŠP prof. Oldřich Richterek (1992-1995), dosavadní děkan PdF?

Odpověď

Prof. Josef Švarc převzal děkanskou funkci v roce 1976 (děkanem byl v letech 1976 - 1985). Po sametové revoluci se po Olze Ducháčkové stal děkanem Jindřich Hellberg (1990 - 1991). V době, kdy byl prof. Oldřich Richterek rektorem (1993 - 1996) byl děkanem fakulty Zdeněk Půlpán.
Informace jsem čerpala z knihy 40 let pedagogické fakulty. Hradec Králové 1999, s. 16.