Dějiny univerzity, Frankfurt nad Odrou

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych zjistit, zda existuje nějaká monografie (v jakémkoliv jazyce) k dějinám univerzity ve Frankfurtu nad Odrou, případně v které knihovně, české či zahraniční, je daná publikace dostupná. Zajímají mě především dějiny od založení (1506) do roku 1620. Myslím si, že vzledem k letošnímu 500.výročí možná něco vydali, ale nedaří se mi zjistit nic konkrétního.

Odpověď

Dobrý den, stránky university, kde jsou odkazy na několik publikací k výročí, asi znáte: http://www.euv-frankfurt-o.de/.
Knihy k tématu je možné hledat na portálu KVK (http://www.ubka.uni-karlsruhe.de/kvk.html), kde můžete prohledávat katalogy různých knihoven najednou. Doporučujeme zvolit německojazyčné plus např. Library of Congress, Francouzskou nár. knihovnu a British Library. Do pole klíčových slov (Schlagwort), zadejte: universität frankfurt oder.
Dostali jsme řadu titulů, asi byste je měla probrat podle toho, co přesně potřebujete.

Tím také zjistíte, která knihovna knihu má. Dostupnost v ČR (výpůjčka v rámci ČR je zdarma) se ověřuje v několika zdrojích (viz http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_mvs_ifla_sk.html - především SKC, JIB a katalog NK ČR).

Vybíráme např. dva tituly, které se jeví relevantní, první z nich je k dispozici v NK ČR:

1. Die Oder-Universität Frankfurt : Beiträge zu ihrer Geschichte / Hrsg von Günther Haase und Joachim Winkler.. -- Weimar : H. Böhlaus Nachfolger, 1983. -- 288 s., [48] obr. příloh

2. Universität und Reformation : die Universität Frankfurt (Oder) von 1506 - 1550 / / Michael Höhle. - 2002