Dějiny mlynářství

Text dotazu

Dobrý den, chtěl jsem se Vás zeptat jestli nevíte, kde bych mohl sehnat knihu Páris, F. Dějiny mlynářství?

Odpověď

Bohužel náš fond Vámi požadovanou publikaci neobsahuje, neboť naše fondy se zaměřují na současné trendy  techniky a nikoli na historické studie. Bohužel publikaci odpovídající Vašemu dotazu se mi nepodařilo najít ani v Souborném katalogu ČR, ani v Národní bibliografii, ani pomocí vyhledavače JIB (který prohledává kromě jiného také katalogy vybraných universit př. UK a MUNI, městských a vědeckých knihoven). Bohužel prohledávání katalogu všech knihoven v ČR zvláště na publikaci, kterou nezná ani ČNB by překračovalo rámec referenčních služeb do něhož naše služba Ptejte se knihovny patří.

Dále Vám mohu pouze doporučit:
a) využít služeb nikoliv referenčních , ale rešeršních (které jsou speciálně určeny pro vyhledávání literatury). Pro Váš účel by patrně bylo nejvhodnější se obrátit na Národní knihovnu ČR  http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_reserse.htm  (která bude mít patrně nejlepší přehled o lokacích dokumentů v ČR).

b) nebo se můžete obrátit na  Seminární knihovnu Historického ústavu Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Profesor Historického ústavu FF JU PhDr. Bohumil Jiroušek má tuto publikaci jako literaturu v rámci svých přednášek a tudíž předpokládám, že by o dostupnosti této publikace mohl vědět místní knihovník (ovšem podle online katalogu ji knihovna ve svých fondech nemá).

Seminární knihovna Historického ústavu FF JU
Otevírací doba dle dohody
Telefon: 389 033 095
E-mail: jaroslav.dibelka@post.cz nebo simanek@ff.jcu.cz

Pokud by jste nepotřeboval tuto konkrétní publikaci - ale jednalo by se Vám o informace z historické studie o Vývoji mlynářství, pak by Vašim parametrům mohla odpovídat tato publikace.
Zdroj:     SVK Plzeň - katalog
Název:  Historický vývoj mlynářství  / Jaroslav Karas
Autor:  Karas, Jaroslav
Rok:  1919
Předmět:  mlynářství dějiny
Naklad. údaje:  Praha  : Mlynář. noviny  , 1919.
Fyzický popis:  88 s.  57 obr., 1 obr. bar. příl.  8°
Edice:  Odborná knihovna Mlynářských novin  , 4
Exempláře:  Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje - katalog dokumentů
Sigla vlastníka:  PNA001