dějiny Jaroměře

Text dotazu

Dobrý den, potřeboval bych sehnat publikaci o podrobných dějinách Jaroměře.

Odpověď

Dobrý den,

mohu Vám doporučit tyto knihy a sborníky – pokud je pod záznamem připsaná signatura KM HK – tak má knihu naše knihovna – tedy Knihovna města Hradce Králové, pokud je signatura SVK HK – knihu vlastní Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové.

1.      Minulostí Jaroměře : Sborník příspěvků k dějinám města. 1. sv. / Red. Vladimír Wolf ; Úvod: František Dvořák. -- 1. vyd. -- Jaroměř : Měst. NV, 1968 (Pardubice : MTZ 401). -- 328, [2] s.

 Resumé: Pořadatelé sborníku byli vedeni snahou zachytit významné události minulých dob Jaroměře v knize, která by při vědecké úrovni byla přístupná všem, kteří se zajímají o bohatou historii tohoto města.

Signatura SVKHK 53 850/1

2.      Minulostí Jaroměře : Sborník příspěvků k dějinám města a okolí. 2. sv. / Red.Jan Kuběnka ; Úvod: František Dvořák. -- 1. vyd. -- Jaroměř : Měst. NV, 1971(Pardubice : Východočes. tisk. 01). -- 255, [1] s.

Signatura KM HK 53547/2

Signatura SVK HK 53 850/2

3.      Jaroměř : 1126-1976 : [Sborník] / Red. Václav Halák ; Předml.: František Šotola ; Fot.: [kol.]. -- 1. vyd. -- Jaroměř : Měst. NV, 1976 (Rychnov nad Kněžnou : Východočes. tisk.). -- 128 s. ; 8°. -- Historická data. -- S obr. v textu. -- Fot. na tit. listu a frontispice. -- Obálka: Zdeňka Škopková. -- Vyd. u příležitosti 850. výročí Jaroměře. -- 3000 výt. -- Bibliogr. -- Pozn.-- Odkazy na lit.

Signatura KM HK 74786

 4.      Knapp, Antonín, 1843-1887

Paměti královského věnného města Jaroměře nad Labem / sebral a vypravuje Antonín Knapp. -- [Jaroměř] : Nákladem královského věnného města Jaroměře, 1887 (V Poličce : Tiskem V. Vetterla řízením Fr. L. Popelky). -- 267 s., [7] l. obr. příl. : il. ; 26 cm. -- Část. německý a latinský text. -- Název na doplňkové titulní stránce: Paměti Jaroměře nad Labem. -- Frontispis. --

Obsahuje bibliografické odkazy a rejstřík. -- (Brož.)

Signatura KM HK N2292

 5.      Hovorka, Josef, 1967-

Dvanáct kapitol z historie Jaroměřska : [rozšiřující a doplňkový učebnicový text / napsal Josef Hovorka ; s ilustracemi Karla Votlučky]. -- Vyd. 1. -- Náchod : Okresní školský úřad ; Jaroměř : Městská knihovna, 1996. -- 63 s. :il., portréty ; 29 cm. -- Marginálie. -- 1000 výt. -- Bibliogr. -- ISBN 80-901791-2-6 (Městská knihovna. Jaroměř : brož.)

Signatura SVK HK I-736 426a