Dějiny filosofie, frankfurtská škola a postmoderna

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli existuje publikace, která by se zabývala dějinami filosofie až do současnosti, a zároveň aby v ní nechyběla frankfurtská škola (kritická teorie) a postmoderna. Případně jestli existuje přehled filosofie 20. století, kde by tyto směry byly zpracovány. Dobrý přehled je od Petříčka Úvod do současné filosofie, ale chybí v něm frankfurtští filosofové. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

vzhledem k uzavření knihoven je poměrně těžké prohledávat konkrétní tituly, ale kolega dr. Jirsa z Ústavu filosofie a religionistiky Filozofické fakulty UK doporučuje následující publikaci:

Filosofie 19. a 20. století I.-III., OIKOYMENH (2006-2020)

S pozdravem,

KR

Použité zdroje

ústní konzultace dr. Jirsa (Ústav filosofie a religionistiky FF UK )