definice knihovny

Text dotazu

Snažím se na internetu nalézt nějakou obecnou definici slova knihovna. Bohužel se mi to stále nedaří, zřejmě nejsem technicky nadaná přes výpočetní techniku:-) Povedlo se mi však nalézt tuto službu, tak jí zkouším využít. Velice děkuji.

Odpověď

Národní knihovna nabízí na svých stránkách několik volně dostupných databází (http://sigma.nkp.cz/), mezi nimi i databázi KTD (terminologie knihovnictví a informační vědy). Pokud v této bázi do pole termín zadáte knihovna, dostanete asi 70 záznamů, popisujících knihovny s různými přívlastky (administrativní, archivní, atd. knihovna, i samotný termín knihovna). Záznam hesla připojujeme v příloze.