databáze vydaných knih

Text dotazu

Chci se zeptat zda a případně kde je možné získat kompletní databázi knih vydaných v ČR.

Odpověď

Záleží také na tom, co přesně potřebujete. Zda 1) přehled knih vydaných v češtině vůbec, anebo 2) seznam titulů, které jsou momentálně na trhu.

1) Reprezentativní informace můžete najít v České národní bibliografii (http://sigma.nkp.cz/F/ - báze ČNB) - pro české knihy vůbec.
2) Databázi informací o vydaných titulech má na svých internetových stránkách Svaz českých knihkupců a nakladatelů (www.sckn.cz)- přímo k databázi se dostanete na adrese www.ceskeknihy.cz. Zde jsou uvedeny aktuálně vydávané knihy.

Roční výkazy neperiodických publikací najdete na internetových stránkách Národní knihovny www.nkp.cz - odkaz Služby - Pro vydavatele - Neperiodické publikace. Stránky obsahují přehledy z let 1993-2004; nejedná se o jmenný seznam jednotlivých titulů, ale o statistický výčet podle oborů.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

06.02.2008 13:24

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu