databáze videokazet

Text dotazu

Dobrý den, mohla bych se zeptat, jestli existuje nějaká databáze existujících videokazet?Když ano, jak se do ní dostanu.

Odpověď

Dobry den, NK neni prijemcem povinneho exemplare videokazet (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=weba_pv.html), tzn. ze videokazety nejsou uvedeny ani v Ceske narodni bibliografii (http://aip.nkp.cz), kterou NK na zaklade povinneho vytisku zpracovava.

Bohuzel o souborne databazi videokazet, ktera by byla budovana v CR ci v zahranici, nevime. V soubornem katalogu OCLC WorldCat (http://www.nkp.cz/pages/sluz_oclc_uvod.htm) je mozne vyhledavat i obrazove dokumenty (napr. VHS, DVD ...), katalozich ceskych knihoven take muzete nalezt informace o VHS v jejich fondu, nicmene nejde v zadnem pripade o vycerpavajici soupis.

Podle informaci dr.Jerabka z Agentury ISBN neni v CR videokazetam pridelovano zadne identifikacni cislo, ve svete se pracuje na zavedeni cisla ISA (mezinarodni standardni cislo audiovizualniho dokumentu) dle normy ISO 15706 (http://www.iso.ch/iso/en/CatalogueDetailPage.CatalogueDetail?CSNUMBER=28779&ICS1=1&ICS2=140&ICS3=20). Toto cislo prideluje CISAC - http://www.cisac.com/.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

10.01.2008 10:22

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu