databáze periodik

Text dotazu

Chci se zeptat na přístup k databázi světových periodik(www adresu). Myslím, že byla v NKP zavedena asi před 6 měsíci. Jsou v ní články periodik ze všech oborů, některé časopisy byly přístupné pouze v síti NKP, jiné i kdekoli z internetu.

Odpověď

Nejsme si jisti, co mate presne na mysli, v uvahu prichazi nekolik bazi, ktere castecne odpovidaji vasemu dotazu. Prehled vsech placenych online bazi pristupnych v NK CR najdete na adrese:
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Online_databaze&submenu3=34
(z hlavni stranky pres nabidku Katalogy a databaze - Online databaze) popř. : http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=peri_dtb.htm#ejs .

V bazi EZB najdete periodika (nikoli clanky), pristupne v NK.
Plnotextove baze najdete na uvedene adrese dale rozepsane. EZB zahrnuje i periodika z ostatnich bazich, rozdil je v tom, ze v EZB hledate casopisy, kdezto v bazich muzete vyhledavat primo clanky (ovsem v kazde cast, kdezto EZB je souhrnna).

Krome toho jsou k dispozici plnotextove baze ceskych clanku:
Anopress (placeny pristup k dispozici v NK), ANL FULL (volne po formalni registraci na adrese: http://full.nkp.cz/).

V nedavne dobe byl uvedena do provozu portal Kramerius:
http://kramerius.nkp.cz/kramerius/Welcome.do;jsessionid=54049C626BD95D5AFEEBC8AAEC9C2634 .
V nem najdete naskenovana periodika z fondu NK i jinych knihoven v CR. Plny pristup je napr. v NK, hledat je opet treba podle nazvu periodik. Jsou zde ceska i cizojazycna periodika - vetsinou majici vztah k CR, tedy napr. nemecka.

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

07.02.2008 12:15

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu