databáze ERIC

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych podrobné informace o databázi ERIC (pokud možno v Čj), ale vyhledávání v bázích NKC a KKL nepřineslo téměř žádné relevantní výsledky.

Odpověď

Dobrý den,

k databázi v češtině mnoho literatury není. Uvádíme odkaz na jeden článek, který znáte zřejmě z KKL, a dále na informační stránky báze, kde je stručně charakterizována. Tam najdete také odkaz k anglickým informačním stránkám.
Informační text o bázi připojujeme.

http://eifl.nkp.cz/dtb.htm (poslední položka)

http://www.ikaros.cz/node/818

Pokud jde o vyhledávání, platí totéž co u ostatních bází Ebsco (návod najdete zde: http://www.infozdroje.cz/pomucky.php?produkt=314). Časopisy zahrnuté do báze můžete zjistit pomocí rejstříků (Indexes), k hledání pomocí termínů lze použít slovník (Thesaurus).

Báze je dostupná v Národní knihovně, pokud jste čtenářkou, je nyní možné využít vzdálený přístup a přihlásit se z počítače mimo NK. V ERICu, popř. jiných databázích zaměřených na knihovnictví a informační vědu, můžete najít podrobnější články o bázi (v angličtině) i s plnými texty. (Zadávali jsme klíčové slovo: database eric).

Pokud by vás zajímalo víc. můžete využít kontakt uvedený na informační stránce databáze.

ERIC
Známá databáze zaměřená na oblast vzdělávání, vytvářená americkým Educational Resource Information Centre.
- obsahuje citace a abstrakty z více než 1.000 časopisů z oblasti vzdělávání,
- obsahuje rovněž plné texty více než 2.200 přehledů či souhrnů společně s odkazy na další informace,
- plný text je dostupný u článků, které jsou rovněž uvedeny v databázi Academic Search Premier (odkaz Linked Full Text),
- dodávka plného textu prostřednictvím služby EDRC (odkaz Full Text from EDRC) není hrazena v rámci licence.

Obor

Výchova a vzdělávání

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

26.10.2007 11:54

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu