databáze ERIC

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych podrobné informace o databázi ERIC (pokud možno v Čj), ale vyhledávání v bázích NKC a KKL nepřineslo téměř žádné relevantní výsledky.

Odpověď

Dobrý den,

k databázi v češtině mnoho literatury není. Uvádíme odkaz na jeden článek, který znáte zřejmě z KKL, a dále na informační stránky báze, kde je stručně charakterizována. Tam najdete také odkaz k anglickým informačním stránkám.
Informační text o bázi připojujeme.

http://eifl.nkp.cz/dtb.htm (poslední položka)

http://www.ikaros.cz/node/818

Pokud jde o vyhledávání, platí totéž co u ostatních bází Ebsco (návod najdete zde: http://www.infozdroje.cz/pomucky.php?produkt=314). Časopisy zahrnuté do báze můžete zjistit pomocí rejstříků (Indexes), k hledání pomocí termínů lze použít slovník (Thesaurus).

Báze je dostupná v Národní knihovně, pokud jste čtenářkou, je nyní možné využít vzdálený přístup a přihlásit se z počítače mimo NK. V ERICu, popř. jiných databázích zaměřených na knihovnictví a informační vědu, můžete najít podrobnější články o bázi (v angličtině) i s plnými texty. (Zadávali jsme klíčové slovo: database eric).

Pokud by vás zajímalo víc. můžete využít kontakt uvedený na informační stránce databáze.

ERIC
Známá databáze zaměřená na oblast vzdělávání, vytvářená americkým Educational Resource Information Centre.
- obsahuje citace a abstrakty z více než 1.000 časopisů z oblasti vzdělávání,
- obsahuje rovněž plné texty více než 2.200 přehledů či souhrnů společně s odkazy na další informace,
- plný text je dostupný u článků, které jsou rovněž uvedeny v databázi Academic Search Premier (odkaz Linked Full Text),
- dodávka plného textu prostřednictvím služby EDRC (odkaz Full Text from EDRC) není hrazena v rámci licence.