Databáze ČTK v rozhraní Infobanka ČTK

Text dotazu

Je možné ve Vaší knihovně v databázi Infobanka ČTK vyhledávát informace z celostátních, regionálních deníků, či je vyhledávání v databázi omezeno na zprávy z dílčí databází - Fotoaktuality a Infografiky

Odpověď

Databáze v rozhraní Infobanka ČTK jsou zpřístupňovány ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje v souladu s dotačním programem MK ČR a licenčními podmínkami ČTK. V rámci tohoto programu má Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje vstup do specializovaných dokumentačních bází Biografie, Česká republika, Svět a Fotoarchiv.
Databázi vytvářenou z celostátních a regionálních deníků ČTK neprovozuje, viz. http://www.ctk.cz/sluzby/. Provozuje databáze "očekávané události", což je agenturní zpravodajství ČTK určené pro pracovníky redakcí - tyto databáze nemá SVK PK předplaceny.
Pokud máte zájem vyhledávat v plných textech článků z denního tisku, pak Vám můžeme nabídnout vstup do Madiální databáze fy Anopress, která obsahuje články z noviny a časopisů + vybrané rozhlasové a tv vysílání od roku 1996. Vstup je placený, pro naše uživatele jej nabízíme zdarma (speciální studovna po-pá 8-18 hod.). Více o tomto zdroji na
http://www.anopress.cz/web/pages/media/omdb.aspx