Databáze ČTK v rozhraní Infobanka ČTK

Text dotazu

Je možné ve Vaší knihovně v databázi Infobanka ČTK vyhledávát informace z celostátních, regionálních deníků, či je vyhledávání v databázi omezeno na zprávy z dílčí databází - Fotoaktuality a Infografiky

Odpověď

Databáze v rozhraní Infobanka ČTK jsou zpřístupňovány ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje v souladu s dotačním programem MK ČR a licenčními podmínkami ČTK. V rámci tohoto programu má Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje vstup do specializovaných dokumentačních bází Biografie, Česká republika, Svět a Fotoarchiv.
Databázi vytvářenou z celostátních a regionálních deníků ČTK neprovozuje, viz. http://www.ctk.cz/sluzby/. Provozuje databáze "očekávané události", což je agenturní zpravodajství ČTK určené pro pracovníky redakcí - tyto databáze nemá SVK PK předplaceny.
Pokud máte zájem vyhledávat v plných textech článků z denního tisku, pak Vám můžeme nabídnout vstup do Madiální databáze fy Anopress, která obsahuje články z noviny a časopisů + vybrané rozhlasové a tv vysílání od roku 1996. Vstup je placený, pro naše uživatele jej nabízíme zdarma (speciální studovna po-pá 8-18 hod.). Více o tomto zdroji na
http://www.anopress.cz/web/pages/media/omdb.aspx

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje v Plzni

Datum zadání dotazu

14.04.2009 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu