Dario Fo

Text dotazu

Dobrý den, nepodařilo se mi zjistit, zda bylo někdy
česky vydáno dílo Mistero buffo italského nositele Nobelovy ceny Daria Fo.
Objevila jsem jen knihu Polomyšín a dvě divadelní hry Archandělé nehrají
biliár a Svatý komediant František. Pokud je v češtině dostupné ještě něco
dalšího, prosím o bližší informace o vydaných dílech. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

dle online katalogu Česká národní bibliografie, Souborný katalog ČR, online karalogu NK ČR (všechny dostupné na adrese http://aleph.nkp.cz/F/ ), portálu Jednotné informační brány (www.jib.cz ) a katalogu SKAT (http://www.skat.cz/ ) byly do češtiny přeloženy následující knihy atora Daria Fo:

* FO, Dario. Archandělé nehrají biliár. Praha, 1963.

Ve fondu: Vědecká knihovna Olomouc, sign. II 318.200

* Fo, Dario. Archandělé nehrají biliár: Hudební komedie o 9 obr. Praha: Dilia, 1963. 74, [1] s.

Ve fondu: NK ČR Praha, Městská knih. Jaroměř

* Fo, Dario. Polomyšín: mých prvních sedm let (a nějaké navíc). Vyd. 1. Praha: Fra, 2009. 223 s. Edice světové prózy. ISBN 978-80-86603-57-5.

Kniha se nachází ve fondu mnoha českých knihoven, jejich seznam naleznete např. v Souborném katalogu ČR

* Fo, Dario. Svatý komediant František. [Česko]: [s.n.], [2003?]. 36 s.

Ve fondu: Moravskoslezská věd.knih. Ostrava, sign. G 278.104

* Fo, Dario. Svatý komediant František. Přeložila Marina Castiellová-Feltlová. Praha : Svět a divadlo, 2002. 36 s.

Ve fondu: Městská knihovna Praha - Staré Město, sign. BA 308; Krajská věd. knih. Liberec, sign. L 52292; Vědecká knihovna Olomouc, sign. 1-139.825.

* Fo, Dario. Svatý komediant František. Přeložila Marina Castiellová-Feltlová. Praha : Svět a divadlo, 2001. 36 s.

Ve fondu: Studijní a vědecká knihovna Hradec Králové, sign. 752 087

Tedy v podstatě se jedná o Vámi zmíněné tři tituly. Ve slovenštině dále vyšly:

* Fo, Dario. Buffonáda zázrakov. Bratislava: Slovenská literárna agentúra, 1990. 85 s.

Ve fondu: Moravská zemská knihovna Brno, sign. 4-0960.338; JVK České Budějovice.

* Fo, Dario. Kto ukradne nohu, bude mať šťastie v láske. Bratislava: Slovenská literárna agentúra, 1976. 116 s.

Ve fondu: Moravská zemská knihovna Brno, sign. 4-0755.280