Daně v Evropě

Text dotazu

Zajímalo by mě zda existuje v Evropských zemích progresivní zdanění z příjmů ve smyslu čím vyšší příjem tím vyšší procento zdanění. Myslim si že ano, ale chtěl bych se o tom ujistit. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

předem se omlouvám za zpoždění odpovědi na Váš dotaz. Přestože jsem prošla několik publikací, které se zabývají daňovými systémy v evropských zemích, nemohu s určítostí říci, že všechny státy Evropy používají systém progresivní daně z příjmu. Zdá se ovšem, že alespoň státy EU tento druh daně využívají. Zdanění některých zemí Evropy naleznete na stránkách:
http://en.wikipedia.org/wiki/Income_tax
http://portal.mpsv.cz/eures/prace_v_eu/zeme
Zdroj:
Široký, Jan, Daně v Evropské unii : daňové systémy členských států EU, legislativní základy daňové harmonizace v EU. Praha : Linde, 2006. ISBN 80-7201-593-1
Více informací Vám může poskytnout, v rámci služby Ptejte se knihovny, Vysoká škola finanční a správní, která je oborově Vašemu dotazu bližší.

Obor

Ekonomické vědy, obchod

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

18.12.2007 15:22

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu