Dandapani

Text dotazu

Dobrý den,
zajímalo by mne, jak zní správně celé jméno autora Dandapani.
Satgunasingam Dandapani nebo Dandapani Satgunasingam?
A také by mne zajímalo, ve kterém roce a kde se narodil.
Děkuji Vám a přeji pěkný den

Odpověď

Dobrý den,

posloupnost v indických jménech je běžně uváděna způsobem: křestní jméno, dále je běžné používat křestní jméno otce jako své druhé jméno a jako poslední příjmení (v některých indických státech se v oficiálních dokumentech naopak uvádí na prvním místě příjmení, za ním čárka a následuje křestní jméno).

Dandapani je považováno za příjmení tudíž by pořadí celého jeho jména mohlo být Satgunasingam Dandapani. Pro jistotu však prostudujte první uváděný zdroj, který hovoří o pořadí jmen a užívání příjmení Tamilů ještě trochu jinak.

Autor se narodil v Malajsii a má srílanské předky. Tomuto faktu odpovídá i původ jeho příjmení, které se údajně vyskytuje mezi lidmi tamilského původu v Indii, Srí Lance, Malajsii, Singapuru a dalších částech světa, kde se tamilsky mluvící komunity usadily. Další podrobnosti případně ještě k významu jména naleznete ve třetím uváděném zdroji. Datum narození jsme ovšem v dostupných zdrojích nenalezli.

Použité zdroje

https://www.familysearch.org/en/wiki/India_Naming_Customs
• Wikipedia contributors, "Indian name," Wikipedia, The Free Encyclopedia, https://en.wikipedia.org/w/[…]n_name&oldid=1201795083
https://www.quora.com/Which[…]hind-the-surname-Dhandapani
https://sivaashram.org/founders-siva-ashram/
https://forebears.io/surnames/dhandapani

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

08.02.2024 08:12

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu