Dálkové studium fyzioterapie

Text dotazu

Dobrý den,
Mám velký zájem o studium fyzioterapie, bohužel však nejsem schopná kvůli práci zdravotnického asistenta studovat jinak, než pouze dálkově. Prosím, existuje v ČR nebo státech EU státní nebo soukromé zařízení, které umožňuje dálkové či kombinované studium fyzioterapie? Děkuji Za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

v České republice není možné studovat obor Fyzioterapie dálkově.

Tento obor je možné v některých zemích EU studovat dálkově. V České republice následně probíhá tzv. uznání kvalifikace, kdy jsou porovnávány programy studia  s programy studia v ČR  a kvalifikace pak nemusí být v České republice uznána. Doporučuji Vám  obrátit se s dotazem přímo na Ministerstvo zdravotnictví ČR, Odbor ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických povolání, Odd. uznávání kvalifikací a registru, kde Vám poskytnou bližší informace.