čtenářství v NK ČR

Text dotazu

Dobrý den, muzu se zeptat, jestli muze si do NK CR dcera zajit sama, když ji je 12 a nema čtenářský průkaz, my bydlime za prahou jesli to nevadi. Děkuji Na shledanou

Odpověď

Dobrý den,

čtenářem Národní knihovny ČR se může stát občan starší 15 let. Pro zřízení čtenářského průkazu je nezbytné předložit průkaz totožnosti. Roční registrace v Národní knihovně ČR je zpoplatněna v rámci ceníku Národní knihovny ČR: http://www.nkp.cz/sluzby/dulezite-odkazy/cenik. Více informací o registraci v Národní knihovně ČR můžete nalézt na stránkách knihovny: http://www.nkp.cz/sluzby/chci-sluzbu/stat-se-ctenarem .

 

Čtenářkou Národní knihovny se tedy Vaše dcera prozatím stát nemůže, zdarma ovšem může navštěvovat Městskou knihovnu v Praze ( http://www.mlp.cz/cz/).

Registraci do Městské knihovny v Praze je třeba provést v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí či v některé z mnoha poboček ( http://www.mlp.cz/cz/kontakty/ ). První návštěvu v knihovně je třeba vykonat s dcerou. Spolu vyplníte přihlášku, která musí být v případě nezletilých osob podepsána zákonným  zástupcem. Pokud nemá žadatel o registraci vlastní průkaz totožnosti, prokazuje se jím při registraci jeho zákonný zástupce.

Více informací o registraci v Městské knihovně v Praze naleznete na stránkách:  http://www.mlp.cz/cz/sluzby/jak-se-stat-ctenarem/.

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

27.11.2014 10:39

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu